1999'dan beri...

Neden Biz ?

SEKTÖRÜN KURUCUSU

Firmamız, 1999 yılından itibaren fatura ödeme sektöründe faaliyet göstermekte olup sektörünün kurucusu ve Türkiye genelinde en geniş temsilci ağına sahip bir firmadır. Alanında uzmanlaşmış kadrosu ve tamamlanmış alt yapısıyla hizmet vermekte olup kendi alt yapısını tamamlayan ve kullanan tek firmadır.

YAPILAN ÖDEMELER BANKA ALT YAPISI ve GÜVENCESİNDEDİR
BDDK'nın 2009 yılında yayınlanan genelgesi doğrultusunda ödeme merkezlerinin banka alt yapısı ve güvencesinde çalışması gerekmektedir. Bu anlamda yapılan tahsilâtlar banka alt yapısı ve güvencesinde kurum hesaplarına aktarılmaktadır.
Uyarı: Banka anlaşması ve güvencesi olmayan ödeme merkezlerinin kapatılma kararı mevcuttur. Banka anlaşması ve güvencesi olmayan ödeme merkezlerinden temsilcilik almayınız ve fatura ödemeyiniz. Türkiye'nin en büyük tahsilat kanalı olan kuruluşumuz 81 ilde 6400'ü aşkın Faturamatik temsilcisiyle hizmet vermektedir.

TÜM TEMSİLCİLERİMİZ TEMİNATLI
Temsilcilerimizden gerekli teminatlar alınarak anlaşmalı bankamızda bloke edilmektedir.

ÖN AVANS SİSTEMİ(PEŞİN ÇALIŞMA)
Faturamatik temsilcileri anlaşmalı olduğumuz bankada ön avans bakiyesi bulundurmak zorundadır. Anlaşmalı bankamızayatırılan ön avanslar Faturamatik Ödeme Programına kullanılabilir bakiye olarak tanımlanmakta ve yapılan tahsilatlarda bakiye kontrolü yapılmaktadır. Bakiyenin yetersiz olması durumunda işleme onay verilmemektedir.

MÜŞTERİ ÖNERİ, ŞİKAYET VE İTİRAZ HATTI
Fatura ödemelerine karşılık olarak verilen makbuzda bulunan 444 28 18 müşteri hizmetlerimiz sayesinde her türlü öneri ve şikâyetler doğrudan genel müdürlüğümüze iletilebilmektedir.

WEB SİTEMİZ ÜZERİNDEN KONTROL İMKANI
Ödendi makbuzu üzerinde bulunan referans numarasını www.faturamatik.com.tr web sitemizde yer alan borç sorgulama bölümüne girerek ödenen faturaların durumunu 7/24 öğrenebilme imkanı vermektedir.

SAHA DENETİM (YERİNDE DENETİM)
Türkiye genelinde bulunan bölge temsilcilerimiz ve Faturamatik saha operasyon personeli tarafından tüm temsilcilerimiz ziyaret edilerek denetim faaliyetleri yürütülmektedir.

FATURAMATİK BDDK(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) Lisanslı Bir Ödeme Kuruluşudur !

Faturamatik 6493 Sayılı Kanun İle İlgili Yönetmeliklerdeki Tüm Şartları Yerine Getirmiş ve Gerekli Denetimlerden Geçerek Bakacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu'ndan 11.02.2016 Tarih ve 6730 Sayılı Karar ile Lisans Almış Resmi Bir Ödeme Kuruluşudur.

 

©2020 - Faturamatik Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşu A.Ş - All Rights Reserved

Faturamatik kurumsal şube giriş ekranına yönlendirileceksiniz, kabul ediyor musunuz? Faturamatik Dijital Ödeme Platformuna yönlendiriliyorsunuz.